eBay ve Amazon’da Likidasyon Paletleri Çevirerek Nasıl Para Kazanılır?

Online mağaza sahibi olarak, iade ürünlerle muhtemelen aşina olabilirsiniz, belki de fazla. İadeler, e-ticaret mağazaları için büyük bir sorundur. Genellikle stresli ve maliyetlidir ve karınızı azaltmaya yeterince yetebilir.

According to the Ulusal Perakende Federasyonu‘na göre, 2020 yılında müşteriler tarafından iade edilen fazla envanterin değeri 428 milyar dolar olarak açıklandı, bu 2019’daki iadelerin iki katıdır.

Müşteriler tarafından iade edilen ürünler bazen tekrar satılır ancak çoğu depolarda kalarak değerli depolama alanını işgal eder. Ancak, iadeler zaman zaman likidasyon paletleri veya likidasyon stokları gibi kar potansiyeli sunar.

Eğer eBay ve Amazon’da likidasyon paletleri satılarak nasıl para kazanılacağı hakkında merak ediyorsanız, bu makale tam size göre.

 

Ana Noktalar

 • eBay ve Amazon’da likidasyon paletlerinin çevrilmesi önemli kar potansiyeli sunar.
 • Pazar araştırmasına, ürünün uygunluğuna ve kaynaklama stratejilerine odaklanmak kritiktir.

 

Başlamadan Önce

 • Likidasyon paletlerinin doğasını ve yeniden satış potansiyelini anlamak.
 • Bulq.com, BStock ve Doğrudan Likidasyon gibi kaynaklama seçeneklerine aşina olmak.

Likidasyon Paletleri Nedir?

Büyük perakende mağazaları tarafından satılan ürünler, bazen bir kusur, farklı özellikler, fiyat veya hatta alıcı pişmanlığı gibi nedenlerle tüketiciler tarafından iade edilir.

İade edilen ürünler, depolama alanını boşaltmak için toptan paletlerde veya temizlik satışlarında likidasyon paletleri olarak paketlenir ve satılır.

Likidasyon paletleri genellikle aynı kategorideki birkaç farklı ürünü içeren, bir palet içinde karışık olan ürünlerdir. Toptan satılırlar, bu nedenle nakliye maliyetleri genellikle pahalıdır ancak toplu indirimle satılırlar, bu da maliyetin bir kısmını dengelemeye yardımcı olur.

Küçük perakendeciler bu paletleri indirimli fiyatlarla satın alabilir ve eBay veya Amazon’da kar için yeniden satabilirler.

Liquidation paletleri satın alırken kar veya zarar etmenizi belirleyebilecek birkaç faktör bulunmaktadır. Bunlar şunları içerir:

 • Likidasyon paletinin türü, örneğin gizemli paletler, belirtilmiş paletler
 • Paletin boyutu
 • Paletin çeşitliliği

 

Likidasyon Paletlerini Çevirmenin Avantajları

Flipping liquidation pallets benefits

 

 1. Likidasyon paletlerinden alıp satış yaparak kar marjlarınızı artırabilirsiniz.
 2. Benzer ve farklı kategorilerde geniş bir ürün yelpazesine erişim sağlarsınız.
 3. Nadir ve farklı ürünler bulma şansınız vardır.
 4. Nakliye maliyetlerinizi azaltma şansınız olabilir.
 5. Büyük likidasyon mağazalarından çevrimiçi olarak satın alarak aracıları ortadan kaldırabilirsiniz.

 

İZLE: Tüm makaleyi okumak istemiyor musunuz? Aşağıdaki videoyu izleyin!

Likidasyon Paletleri Nasıl Satın Alınır?

Perakende mağazasını likidasyon palet modeliyle işletmek aşağıdaki aşamaları içerir: pazar araştırması, ürün araştırması, kaynaklama, satın alma ve ürünlerin satışı.

Pazarın ne kadar rekabetçi olduğunu anlamak için her zaman pazar araştırması yapmalı ve belirli bir ürünün karlı olup olmayacağını belirlemek için ürün araştırması yapmalısınız. Ayrıca, paletleri çevirerek para kazanmak için kullanabileceğiniz en iyi stratejileri öğrenmek önemlidir.

ZIK Analytics’i niş araştırması veya satıcıları takip etme şeklinde kullanarak pazar araştırması yapabilirsiniz. Piyasanın yönünü, popüler kategorileri ve nişleri ve özellikle piyasada trend olan ürünleri belirlemelisiniz.

Bu bilgileri kullanarak satın almak istediğiniz likidasyon paletinin türünü ve ürünleri hemen satmaya başlayabilirsiniz. Şu anda, ZIK Analytics’i sadece 7 gün boyunca 1 dolar karşılığında deneyebilirsiniz.

 

Likidasyon Paletlerini Nereden Alabilirsiniz?

Stok fazlası paletleri nereden satın alabileceğinizi merak mı ediyorsunuz? Likidasyon paletleri kaynaklanırken birçok seçenek mevcuttur.

Büyük perakendecilerden alım yapan likidasyon mağazalarından hem çevrimiçi hem de çevrimdışı likidasyon paletleri bulabilirsiniz.

Bulq.com, BStock ve Direct Liquidation gibi web siteleri, toplu fiyatlarda satılan likidasyon paletlerini önizleme ve satın alma imkanı sunar. Bölgenizde likidasyon stoku satın alabileceğiniz depoların olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Ayrıca, kendi kamyonunuzla gelirseniz nakliye maliyetlerinden tasarruf edebilirsiniz. Mevcut palet seçeneklerini göz önünde bulundurduktan sonra, ihtiyaçlarınıza uygun ve piyasa talebiyle uyumlu bir palet satın almanız gerekmelidir.

Sözleşmeyi dikkatlice okuyun ve tam olarak neye girdiğinizi bilin. Nakliye maliyetleri de satın alma kararınıza dahil edilmelidir.

Çevrimiçi pazarlar zaman kazandırırken, fiziksel pazarlarda paleti bizzat inceleyebilirsiniz. Çevrimiçi likidasyon müzayedeleri riski azaltır, kar marjınızı artırır ve aracıları ortadan kaldırmanıza izin verir.

Paletleri toptan satın almayı doğru bir şekilde öğrenmek için kesinlikle bir öğrenme eğrisi bulunmaktadır.

Amazon’dan iade paletleri satın alarak başlayabilir, malzemeleri kendiniz test etmenize izin veren yerel tedarikçilerden satın alabilir veya likidasyon paletlerini satmanın daha iyi anlaşılması için daha küçük boyutlarda paletler satın alabilirsiniz.

Ürünlerinizi kaynaklama seçenekleriniz oldukça çeşitlidir. Palet çevirme işi, eBay ve Amazon satıcılarının sahip olduğu en karlı satış modellerinden biridir.

 

Likidasyon Paletlerini Nasıl Satabilirsiniz?

Ürünlerinizi kaynakladıktan ve satın aldıktan sonra, ürünleri mağazanızda listeleyerek ve çevrimiçi olarak satışa sunarak ilerleyebilirsiniz. Likidasyon paletlerinin satışı platformdan platforma farklılık gösterir.

Bu nedenle, eBay’de kullandığınız satış stratejisi, Amazon’da kullandığınız stratejiden farklı olabilir.

Likidasyon paletleri birkaç kusurlu ürünle birlikte geldiği için, bunları tercih ettiğiniz platformda listelemeden önce yığını geçmeli ve sıralamalısınız. Yeniden satış değeri olmayan ürünleri atmanız gerekmektedir.

Genellikle paletinizle bir envanter listesi, aynı zamanda bir manifest, alırsınız. Manifest, palet içindeki her ürünün ayrıntılı bir listesini içermeli ve sıralama sürecini sizin için çok daha kolay hale getirmelidir.

 

eBay’de Likidasyon Paletleri Çevirme

eBay flipping liquidation pallets

 

eBay, likidasyon paletlerini satan perakendeciler için popüler bir seçenektir. Geniş bir erişim sağlar ve geniş pazarlama seçenekleri sunar. Ayrıca, Amazon’a kıyasla ücretsiz satışa başlamanıza ve satışla ilgili daha az katı kurallara sahiptir.

Bir eBay satıcısı olarak, lojistiği kendiniz üstlenebilir veya bunu sizin için yapacak bir şirket kiralanabilir. Ayrıca, ürün fotoğraflarını çekmek, ürünleri mağazanıza listelemek, mağazanızı pazarlamak, ürünleri satmak, ürün ambalajı ve kargo işlerinden sorumlusunuzdur.

 

Amazon’da Likidasyon Paletlerini Çevirme

Amazon Flipping liquidation pallets

 

Likidasyon paletlerinden gelen ürünleri Amazon’da da yeniden satış yapabilirsiniz. eBay’e kıyasla, Amazon’un daha katı satıcı kuralları vardır. Eğer net bir şekilde kullanılmış bir ürünü yeni olarak listelediyseniz ve bir müşteri şikayette bulunursa, listeniz kaldırılabilir.

Amazon’da satış yapmak için eBay’e benzer bir yol seçmeye ve kendi depolarınızdan siparişleri kendiniz karşılamaya karar verebilirsiniz. Bu karşılamaya Satıcı Tarafından Karşılanan (veya FBM) adı verilir.

Ayrıca, Amazon’un sizin adınıza siparişi karşılayacağı Fulfillment by Amazon veya FBA’ı da seçebilirsiniz. Bu, ürünleri Amazon’a gönderdiğiniz ve depolamadan karşılamaya kadar geri kalan süreci onların üstlendiği anlamına gelir.

 

Likidasyon Paletleriyle Ne Kadar Kazanabilirsiniz?

Likidasyon paletlerinin satılması oldukça karlı olabilir, özellikle ABD’deki büyük perakende markaları ile çalıştığınızda.

Paletlerden ürün satmak size satış başına yaklaşık %30-40 arası bir kar marjı sağlar. Likidasyon paletleri, genellikle “yeni gibi”den “çizikli” veya “çizikli” ürün durumu seviyelerine kadar işlevsel durumda olan ürünlerin %70’ini içermelidir.

Bu, farklı bütçelere sahip müşterilere hitap etmenizi sağlar.

Daha düşük fiyatlar sunmak, rekabetten sıyrılmanın harika bir yoludur. Bu nedenle, likidasyon paletlerinden ürün satmak, ürün ve pazar açısından harika bir iş modelidir.

 

İlk Likidasyon Paletinizi Aldığınızda Ne Beklemeniz Gerekir?

Likidasyon malları farklı koşullarda bulunan bir karışım olduğundan, muhtemelen kusurlu ürünler, açık kutu ürünleri ve bazen sıfır ürünler alırsınız.

Alacağınız paletlerin çoğu iadelerden, açık kutu ürünlerinden, temizlik ürünlerinden vb. ürünler içerecektir. Bu paletlerin içinde ne olduğuna dair bir envanter listesi olmalıdır, ancak ürünlerin tam durumunu önceden bilemezsiniz.

Manifestodan not almanız gereken önemli detaylar, ürünlerin tam ayrıntılı listesi ve bunların ortalama fiyatıdır.

Bir likidasyon paletini satın almayı düşündüğünüzde, satın almadan önce Zik Analytics’i kullanarak paletin karlılığını kontrol edebilirsiniz.

Gizemli paletler ilk bakışta iyi bir fırsat gibi görünebilir ancak bunları satın almanız önerilmez. Belirtilmiş paletler tam olarak ne satın aldığınızı gösterir ve genel olarak daha iyi bir seçenektir.

Yeni bir satıcıysanız, nakliye maliyetlerini düşürmek ve süreci ilk elden öğrenmek için yerel olarak palet satın alarak başlamalısınız. Daha fazla deneyim kazandıkça, Bulq ve Direct Liquidation gibi likidasyon web sitelerini kullanarak paletleri kolayca ve stres olmadan satın alabilirsiniz.

Ürünleri indirgemek, sıralamak ve sipariş vermek, ve bunları tercih ettiğiniz platformda listelemeden önce test etmek için bir depolama alanına sahip olmanız önerilir. Karınızı maksimize etmek için, yeni ürünler Amazon FBA için daha uygundur ve açık kutu ürünleri eBay’de daha iyi satılır.

 

Nelerden Kaçınmalısınız

 • Paletlerdeki ürün kalitesini ve durumunu ihmal etmekten kaçının.
 • Paletlerin nakliye maliyetlerini daima göz önünde bulundurun.

 

Sorunları Nasıl Önleyebilirsiniz

 • Pazar ve ürün araştırması için ZIK Analytics gibi araçları kullanın.
 • Satmadan önce likidasyon paletlerinden gelen ürünleri dikkatlice kontrol edin ve sıralayın.

 

Sonuç

Toptan fiyatlarla likidasyon paletleri satın almak ve bunları eBay veya Amazon’da yeniden satmak, keşfedilmeye değer bir iş modelidir. Bu, size para tasarrufu sağlayabilir ve satmak için geniş bir ürün yelpazesi sunabilir.

Öncelikle pazar araştırmasına odaklanmalı ve depolama ve işleme risklerini en aza indirmelisiniz. Farklı e-ticaret platformlarında satış yapmak, perakende işinizin kar potansiyelini maksimize etmenin harika bir yoludur.

Öğrenmeye devam edin ve kazanmaya devam edin.

 

SSS

Likidasyon paletleri çevirerek para kazanabilir misiniz?

Evet, likidasyon paletleri çevirerek para kazanabilirsiniz. Eğer çevirme konusunda bir yeteneğiniz varsa ve etrafta bazı likidasyon paletleri varsa, kar elde edebilirsiniz.

Ancak paletleriniz için bir pazar bulmak için biraz araştırma yapmanız gerekecektir.

Yerel geri dönüşüm merkezleriyle iletişime geçin ve envanterlerinden palet satışı yapanları görün. Ayrıca, özel veya ticari likidasyon sitelerini çevrimiçi arayabilirsiniz.

 

Amazon iade paletleri değer mi?

Birçok kişi bana “Rogerio, Amazon iade paletleri gerçek mi?” diye soruyor. Gerçekten çok iyi görünüyorlar, ancak paletin içeriğine bağlı olarak çok iyi olabilirler.

Paletlerin satışını düşünürken, ne sattığınızı ve alıcının ne beklediğini düşünmek önemlidir. Amazon İade Paletleri, hızlı paletlere ihtiyaç duyan ve uzun bir seçenek listesini gözden geçirmeye zamanı olmayan alıcılar için harika bir seçenektir.

Amazon İade Paletlerini kullanmanın dezavantajı, alıcılar için diğer seçenekler kadar tercih edilmeyebilir olmalarıdır. Örneğin, ahşap paletler satıyorsanız, alıcılar Amazon’dan kullanılmış paletler yerine yeni ahşap satın almayı tercih edebilirler.